Przedstawiciele MZGOK Odra-Nysa-Bóbr wybrali się do przedszkoli. Na miejscu urządzono pogadankę z dziećmi na temat prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci uczyły się przez zabawę w gry i kolorowanki. Wychowankowie mogli poćwiczyć prawidłową identyfikację odpadów podlegających segregacji. Poniżej znajdują się odnośniki do galerii zdjęć z tych spotkań.

Festyn w Dychowie

W dniu 18 czerwca 2016r. odbył się festyn w Dychowie. Podczas festynu otwartego przez Wójta Gminy Bobrowice Marka Babula, odbyły się między innymi występy artystyczne, pokazy strażackie oraz zabawa taneczna.

Na festynie ustawiono dmuchaną zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, bramki do gry w piłkę nożną. Przygotowano gokarty, piaskownicę oraz urządzono konkursy, malowanie twarzy, a także zaprezentowano wystawę zdjęć z zeszłorocznego festynu, połączonego z imprezą wojskową „Marsz Nadodrzański”.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Przygotowaliśmy konkurs z nagrodami oraz zabawy z dziećmi. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej imprezy oraz strony gminy Bobrowice, w której leży Dychów

Festyn w Połęcku

2 lipca 2016r. w Połęcku obchodzono Noc Świętojańską organizując przy tym festyn. Dzień rozpoczął się od rozgrywek piłki siatkowej, następnie przystąpiono do świętowania Nocy Kupały. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pierogi, ciasta i inne pyszne potrawy. 

Odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek, zabawa taneczna, pokaz fajerwerków a także puszczano wianki na wodach Odry. Podczas imprezy przygotowano wiele konkursów i zabaw także dla najmłodszych. Każde dziecko biorące udział losowało nagrody niespodzianki.

Na festynie byli również przedstawiciele MZGOK "Odra-Nysa-Bóbr". Tak jak w Dychowie rozdaliśmy nagrody, zabawialiśmy dzieci kolorowankami i konkursami. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z imprezy, a także odwiedzenia strony gminy Maszewo, na której jest obszerniejsza relacja z tego wydarzenia:

Festyn w Starosiedlach

23 lipca 2016r. w Starosiedlach obchodzono festyn połączony z obchodami 70. rocznicy powstania OSP. Pojawiliśmy się również na tym festynie. Tradycyjnie już zorganizowane były zabawy i konkursy z licznymi nagrodami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Festyn w Gęstowicach

6 sierpnia 2016r. w Gęstowcach odbył się festyn, na którym nie zabrakło przedstawicieli MZGOK Odra-Nysa-Bóbr.

Dożynki w Sękowicach

14 sierpnia 2016r. w Sękowicach odbyły się gminne Dożynki. W tej miejscowości należącej do gminy Gubin zorganizowane zostały liczne atrakcje takie jak dmuchane zamki dla dzieci, korowód dożynkowy, koncert zespołu ludowego „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs wieńców dożynkowych, przedstawiono spektakl ekologiczny oraz wystąpił zespół taneczny i artyści z Gubińskiego Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Toples. Późnym wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Nie zabrakło przedstawicieli MZGOK Odra-Nysa-Bóbr, którzy rozdawali zabawki, upominki i akcesoria takie jak zgniatarki do butelek.

Dożynki w Bobrowicach

20 sierpnia 2016r. odbyły się dożynki gminne w Bobrowicach. Przedstawiciele MZGOK Odra-Nysa-Bóbr i tutaj byli obecni, szerząc swoją misję edukacyjną za pomocą zabawy. Rozdawaliśmy liczne nagrody i prezenty.

Festyn pieczonego ziemniaka w Doborosułowie

We wsi Dobrosułów odbył się festyn pieczonego ziemniaka. Impreza odbyła się 17 września i rozpoczęła się XIII dorocznymi Mistrzostwami Powiatu Krośnieńskiego w Grzybobraniu. Odbyły się konkursy kulinarne, obierania ziemniaków oraz tarkowania ziemniaków na czas.

Na festynie oczywiście byli obecni również przedstawiciele MZGOK Odra-Nysa-Bóbr. Rozdawaliśmy już tradycyjnie różne pro-ekologiczne gadżety oraz przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Dodatkową atrakcją było samo losowanie nagród przeprowadzone przez dzieci z niewielką tylko pomocą pracowników MZGOK.